SIGN IN

LIVE SCORES

Uygulama

YESTERDAY'S MATCH RESULT

SWEDEN - SUPERETTAN
14:00
Skovde AIK
02
Vasteras SK
01
14:00
Utsiktens BK
10
IK Brage
00
16:00
Dalkurd FF
32
AEskilstuna
11
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
03:00
Houston
20
Chicago
20
03:00
Inter Miami
21
Minnesota
00
USA - USL LEAGUE TWO
03:00
Des Moines Menace
30
Manitoba
00
03:00
AHRoyals
21
AC Houston Sur
20
03:00
Texas United
31
Blue Goose SC
01
03:00
Louisiana Krewe FC
31
Mississippi Brilla
30
03:00
Chicago Dutch Lions FC
17
Chicago United
02
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE A
03:00
Atl Mineiro
32
Fortaleza
02
USA - USL CHAMPIONSHIP
03:00
Orange County SC
31
Loudoun United FC
11
USA - MLS NEXT PRO
03:00
Saint Louis City 2
20
Real Monarchs SLC
20
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
03:00
New Orleans Jesters
23
Southern States SC
13
03:00
Saint Louis
12
Oklahoma City 1889 FC
01
03:00
Dakota Fusion FC
62
LC Aris FC
50
03:00
Joy St Louis Park
12
Minneapolis City SC
11
03:00
Med City FC
12
Duluth FC
00
03:00
Minnesota Twinstars FC
12
Sioux Falls Thunder FC
11
CHILE - COPA CHILE
03:00
O´Higgins
20
Arturo Fernandez Vial
00
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
03:15
Brownsville
62
Austin United FC
31
USA - USL LEAGUE TWO
03:30
Kaw Valley FC
20
Chicago City SC
00
USA - USL CHAMPIONSHIP
03:30
Tulsa
21
Charleston Battery
21
03:30
Memphis 901 FC
20
Detroit City FC
10
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
03:30
Pensacola FC
01
Jacksonville Armada U23
01
03:30
Fort Worth Vaqueros FC
01
Laredo Heat SC
00
03:30
Lubbock Matadors SC
11
Irving FC
00
USA - USL LEAGUE TWO
03:30
Colorado International Soccer Academy
23
Park City Red Wolves SC
12
INTERNATIONAL YOUTH - U20 CONCACAF CHAMPIONSHIP
03:30
USA
50
Nicaragua
10
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
04:00
Austin
22
Dallas
00
USA - USL CHAMPIONSHIP
04:00
New Mexico United
02
Birmingham Legion FC
02
INTERNATIONAL - INT. FRIENDLY GAMES W
04:00
Mexico
51
Peru
11
USA - USL CHAMPIONSHIP
04:30
El Paso Locomotive FC
50
New York Red Bulls II
40
USA - USL LEAGUE TWO
04:30
Flatirons Rush SC
21
Ogden City SC
11
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
05:00
Salt Lake
00
Columbus
00
05:00
Earthquakes
00
Los Angeles Galaxy
USA - USL LEAGUE TWO
05:00
Ventura County Fusion
10
Central Valley Fuego 2
00
USA - USL CHAMPIONSHIP
05:00
Monterey Bay FC
12
Sacramento Republic FC
10
05:00
Oakland Roots SC
31
Atlanta United 2
00
05:00
San Diego Loyal SC
50
Indy Eleven
20
NEW ZEALAND - NATIONAL LEAGUE
05:00
Havelock North Wanderers AFC
22
Waterside Karori
10
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
05:00
Sacramento Gold FC
31
Sonoma County Sol
00
05:00
Napa Valley 1839 FC
21
Davis
00
MEXICO - LIGA DE EXPANSION MX, APERTURA
05:05
Leones Negros UDEG
00
Alebrijes de Oaxaca FC
00
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
05:30
Portland
30
Colorado
10
USA - USL LEAGUE ONE
05:30
Cv Fuego FC
32
North Carolina
21
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
06:00
Arizona
33
Crossfire Redmond
21
AUSTRALIA - NORTHERN NSW NPL
07:00
Lake Macquarie FC
23
Newcastle FC
23
07:00
Valentine FC
23
Maitland FC
23
07:30
Weston Workers FC
31
Adamstown Rosebud FC
31
JAPAN - J.LEAGUE
08:00
Hokkaido Consadole Sapporo
10
Gamba Osaka
00
JAPAN - J.LEAGUE 2
08:00
JEF United Ichihara Chiba
31
Tokyo Verdy
20
JAPAN - J3 LEAGUE
08:00
Vanraure Hachinohe FC
10
Fukushima United FC
10
AUSTRALIA - NSW NPL 1
08:00
Blacktown City FC
30
Northbridge FC
30
08:00
Rockdale Ilinden FC
33
Sydney United
33
AUSTRALIA - CAPITAL NPL 1
08:00
Canberra Croatia FC
01
Gungahlin United FC
01
AUSTRALIA - QUEENSLAND NPL
08:00
Gold Coast Knights
11
Queensland Lions FC
11
JAPAN - J3 LEAGUE
09:00
Tegevajaro Miyazaki
14
Gifu
14
AUSTRALIA - NSW NPL 1
09:00
Sydney FC
41
Sutherland Sharks
41
ETHIOPIA - PREMIER LEAGUE
10:00
Wolkite
30
Jimma
20
AUSTRALIA - QUEENSLAND NPL, KADIN
10:15
Capalaba FC
02
Sunshine Coast Wanderers FC
02
JAPAN - J3 LEAGUE
10:30
Imabari
00
Azul Claro Numazu
00
CHINA - CHINESE SUPER LEAGUE
10:30
Three Towns
50
Hebei
30
CHINA - CHINA LEAGUE 1
10:30
Nanjing City
01
Qingdao Manatee
00
11:00
Guangxi Baoyun FC
00
Hebei Kungfu
00
11:00
Suzhou Dongwu
03
Nantong Zhiyun
02
LATVIA - LATVIA CUP
11:00
Futbola Parks Academy
011
FK Jelgava
07
REPUBLIC OF KOREA - K3 LEAGUE
11:00
Gyeongju FC
31
Busan Transportation Corporation FC
31
VIETNAM - V-LEAGUE 2
11:30
Dak Lak
12
Huda Hue
01
MYANMAR - NATIONAL LEAGUE
11:30
Hantharwady United
20
Ayeyawady United
20
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 1
12:00
Ulsan Hyundai
00
Seongnam
00
JAPAN - J.LEAGUE
12:00
Nagoya Grampus
11
Kashima Antlers
01
12:00
Cerezo Osaka
11
Shimizu S-Pulse
01
12:00
Vissel Kobe
01
Urawa Red Diamonds
00
JAPAN - J.LEAGUE 2
12:00
Tochigi SC
11
Grulla Morioka
00
12:00
Yokohama FC
20
Niigata Albirex
10
12:00
Tokushima Vortis
10
Thespakusatsu
00
JAPAN - J3 LEAGUE
12:00
Matsumoto Yamaga FC
21
Iwaki FC
21
12:00
Giravanz Kitakyushu
10
Kamatamare Sanuki
10
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 2
12:00
Busan IPark
02
Bucheon 1995
02
INTERNATIONAL - INT. FRIENDLY GAMES W
12:00
Bosnia & Herzegovina
12
Philippines
10
JAPAN - J.LEAGUE
12:30
Kyoto Sanga FC
01
Shonan Bellmare
00
JAPAN - J.LEAGUE 2
12:30
Ryukyu
01
Machida Zelvia
01
SINGAPORE - PREMIER LEAGUE
12:30
Geylang International FC
10
Tanjong Pagar United FC
10
AUSTRALIA - QUEENSLAND NPL
12:30
Capalaba Bulldogs
13
Eastern Suburbs FC
13
CHINA - CHINESE SUPER LEAGUE
12:30
Shenhua
21
Guangzhou FC
10
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 1
13:00
P.Steelers
11
Sangju Sangmu
11
JAPAN - J.LEAGUE
13:00
Sagan Tosu
50
Tokyo
10
JAPAN - J.LEAGUE 2
13:00
Omiya Ardija
01
Zweigen Kanazawa
00
13:00
Renofa Yamaguchi
21
Ventforet Kofu
00
SWEDEN - DIVISION 2, NORRLAND
13:00
Skellefteaa FF
60
Ytterhogdals IK
30
BANGLADESH - PREMIER LEAGUE
13:00
Bashundhara Kings
32
Sheikh Russel KC
11
VIETNAM - V-LEAGUE 2
13:00
Binh Phuoc
01
Phu Dong FC
01
ETHIOPIA - PREMIER LEAGUE
13:00
Hadiya Hossana FC
22
Wolaita Dicha SC
11
REPUBLIC OF KOREA - K3 LEAGUE
13:00
Hwaseong FC
10
Mokpo
10
13:00
Cheonan City FC
02
Yangju Citizen FC
02
13:00
Gimhae FC
02
Changwon City FC
02
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 1
13:30
Gangwon
42
Jeju United
20
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
13:30
Raków
51
MKS Chojniczanka Chojnice
20
TANZANIA - PREMIER LEAGUE
14:00
Mtibwa Sugar FC
24
Namungo FC
24
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 2
14:00
Tromsdalen UIL
10
Brattvaag
00
SWEDEN - ETTAN, NORRA
14:00
Motala AIF FK
03
Piteaa IF
01
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 2
14:00
Gwangju
14
Gyeongnam FC
11
14:00
D.Citizen
11
Gimpo FC
01
VIETNAM - V-LEAGUE 2
14:00
Pho Hien FC
22
Cong An Nhan Dan
12
KAZAKHSTAN - PREMIER LEAGUE
14:00
Kyzyl-Zhar
13
Tobol
11
VIETNAM - V-LEAGUE
14:00
Nam Dinh FC
11
Hanoi FC
00
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
14:00
SV Tasmania Berlin
15
SV Babelsberg
14
14:00
SV Lippstadt 08
31
TUS Bersenbruck
21
14:00
Heeslinger SC
30
BSV SW Rehden
10
CHINA - CHINESE SUPER LEAGUE
14:30
Chengdu
22
Shenzhen
11
CHINA - CHINA LEAGUE 1
14:30
Shenyang
31
Shanghai Jiading City Dev
20
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
14:30
Randers
62
Helsingoer
31
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 1
15:00
Moss FK
20
Egersunds IK
10
15:00
Ullern
22
Sotra SK
20
15:00
Vard Haugesund
11
Notodden FK
00
SWEDEN - ETTAN, NORRA
15:00
Sandvikens IF
41
Umea FC
11
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA GOTALAND
15:00
Stenungsunds IF
11
IFK Kumla
11
SWEDEN AMATEUR - U21
15:00
Kalmar FF
03
Mjallby AIF
03
LITHUANIA - A LYGA
15:00
Dziugas
20
FK Jonava
10
LITHUANIA - 1 LYGA
15:00
FK Panevezys B
52
FK Garliava
20
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
15:00
Nordsjaelland
30
HB Koege
30
LATVIA - LATVIA CUP
15:00
FK Limbazi
02
FK Jekabpils/JSC
00
INTERNATIONAL - INT. FRIENDLY GAMES W
15:00
Bangladesh
00
Malaysia
00
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
15:00
Erzgebirge Aue
40
Berliner AK 07
20
15:45
The New Saints FC
21
Cliftonville FC
01
TANZANIA - PREMIER LEAGUE
16:00
Tanzania Prisons
10
Simba SC
10
SWEDEN - ALLSVENSKAN
16:00
Degerfors
11
AIK
11
16:00
Hammarby
22
Hacken
00
16:00
Mjallby
11
Norrköping
00
NORWAY - 1ST DIVISION
16:00
Raufoss IL
10
Skeid Fotball
00
16:00
Stabaek
00
Fredrikstad FK
00
16:00
Start
01
Kongsvinger IL Fotball
00
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 2
16:00
Ullensaker/Kisa
21
Levanger FK
11
16:00
Alta IF
11
Kjelsaas
10
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA SVEALAND
16:00
Arameisk-Syrianska IF
14
United IK Nordic
02
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA GOTALAND
16:00
Ariana FC
00
Rosengaard 1917
00
NORWAY - 3RD DIVISION GROUP 1
16:00
Os
13
Lyn 1896 FK
13
NORWAY - 3RD DIVISION GROUP 3
16:00
Stord FK
11
Viking FK 2
11
NORWAY - 3RD DIVISION GROUP 5
16:00
Rosenborg BK 2
11
Trygg/Lade
11
16:00
Byaesen
40
Innstrandens IL
40
KAZAKHSTAN - PREMIER LEAGUE
16:00
Kaspiy
02
Turan
02
16:00
Taraz
11
Kairat
11
BELARUS - VYSSHAYA LIGA
16:00
Minsk
24
Belshina Bobruisk
11
ETHIOPIA - PREMIER LEAGUE
16:00
Bahir Dar Kenema FC
11
Sebeta
01
BRAZIL - U20 CAMPEONATO BRASILEIRO
16:00
AC Goianiense GO
15
Corinthians SP
15
URUGUAY - PRIMERA DIVISION
16:00
River Plate (URU)
01
Boston River
01
ARGENTINA - LIGA PROFESIONAL, RESERVES
16:00
Central Cordoba Reserve
21
Talleres de Cordoba
21
16:00
Independiente Reserve
71
Patronato Reserve
71
ZIMBABWE - PREMIER SOCCER LEAGUE
16:00
Tenax CS FC
02
Platinum
02
16:00
Caps United FC
01
ZPC Kariba
01
16:00
Highlanders FC
32
Black Rhinos FC
32
16:00
Whawha FC
01
Manica Diamonds FC
01
16:00
Triangle United
22
Bulawayo Chiefs FC
22
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
16:00
Hallescher FC
13
Paderborn 07
13
16:30
Morkovice
110
Vyskov
110
16:30
Lok. Moscow
21
FK Veles Moscow
01
ICELAND - 1. DEILD, KADIN
17:00
Vikingur Reykjavik
11
Fjardab/Hottur/Leiknir
11
SWEDEN - ETTAN, NORRA
17:00
Taby FK
11
IF Karlstad Fotbol
10
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA SVEALAND
17:00
Korsnas IF FK
12
Raagsveds IF
12
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA GOTALAND
17:00
Grebbestads IF
14
Yxhults IK
12
17:00
Angered BK
31
Mjolby AI FF
00
SWEDEN - DIVISION 2, VASTRA GOTALAND
17:00
Onsala BK
12
BK Astrio
11
NORWAY - 3RD DIVISION GROUP 5
17:00
IK Junkeren
21
Nardo FK
21
NORWAY - 3RD DIVISION GROUP 6
17:00
Lillestrom 2
03
IF Floeya
03
17:00
Lorenskog IF
20
Harstad
20
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE B
17:00
Tombense MG
11
Nautico
01
FAROE ISLANDS - PREMIER LEAGUE
17:00
07 Vestur Sorvagur
01
B36 Torshavn
00
GEORGIA - EROVNULI LIGA
17:00
Lokomotivi Tbilisi
02
Telavi
02
GEORGIA - EROVNULI LIGA 2
17:00
Samtredia
60
Merani Tbilisi
60
17:00
Shukura Kobuleti
31
Gareji Sagarejo
31
17:00
Spaeri
11
Merani Martvili
11
LATVIA - VIRSLIGA
17:00
FK Tukums 2000/TSS
01
BDaugavpils
01
UZBEKISTAN - SUPERLIGA
17:00
PFK Metallurg Bekabad
00
Olimpik
00
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
17:00
Desamparados San Juan
20
Liniers Bahia Blanca
20
17:00
Juventud Unida Gualeguaychu
41
C.Atletico Parana
41
PARAGUAY - SEGUNDA DIVISION
17:00
Atyra FC
10
C.River Plate Asuncion
10
17:00
Sportivo Iteno
01
3 de Febrero CDE
01
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
17:00
Botafogo SP
10
Manaus AM
00
ICELAND - CUP
17:00
HK Kopavogur
60
Dalvik Reynir
00
LITHUANIA - II LYGA
17:00
FK Viltis Vilnius
21
FK Kauno Zalgiris B
21
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
17:00
Ludogorets
30
1 Nuremberg
10
17:00
Yverdon
11
Dynamo Kiev
01
17:00
A.Bielefeld
14
Universitatea Craiova
01
17:00
Krasnodar-2
20
Chayka Peschanokopskoye
10
CAMEROON - ELITE ONE
17:30
Sportive de Douala
21
Apejes de Mfou
21
17:30
Canon Sportife Yaounde
21
Racing de Bafoussam
21
17:30
Tonnerre Kalara Club
14
Yong Sp. Academy
14
17:30
Stade Renard
00
Djiko de Bandjoun
00
17:30
Panthere Sportive
54
AS Fortuna
54
LITHUANIA - A LYGA
17:55
FK Suduva Marijampole
05
Vilnius FK Zalgiris
02
NIGERIA - PROFESSIONAL LEAGUE
18:00
Sunshine Stars FC
21
MFM FC
21
18:00
Enyimba
00
Heartland Owerri
00
18:00
Katsina United FC
32
Remo Stars
32
18:00
Lobi Stars
10
Dakkada International FC
10
18:00
Gombe United FC
21
Wikki Tourists FC
21
18:00
Shooting Stars
22
Abia Warriors FC
22
18:00
Kano Pillars FC
10
Enugu Rangers International FC
10
18:00
Nasarawa United
21
Rivers United FC
21
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 2
18:00
Asker Fotball
11
Hoedd IL
00
SWEDEN - ETTAN, NORRA
18:00
Team TG FF
16
Sollentuna FK
13
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA SVEALAND
18:00
Assyriska FF
10
IFK Lidingo FK
00
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA GOTALAND
18:00
Rappe GOIF
31
Asarums IF FK
21
KAZAKHSTAN - PREMIER LEAGUE
18:00
Aktobe
41
Astana
21
18:00
Maqtaaral
11
Atyrau
00
BELARUS - VYSSHAYA LIGA
18:00
Dinamo Brest
13
Dinamo Minsk
01
UZBEKISTAN - SUPERLIGA
18:00
FK Agmk
22
Nasaf
01
INTERNATIONAL - INT. FRIENDLY GAMES W
18:00
Belgium
01
Austria
00
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
18:00
MKS Znicz Pruszkow
00
LKP Motor Lublin
00
18:00
Baltika Kaliningrad
20
Yenisey Krasnoyarsk
10
SWEDEN - ALLSVENSKAN
18:30
GIF Sundsvall
25
Djurgarden
14
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
18:30
Ballkani
01
KF Drita
01
IVORY COAST - LIGUE 1
18:30
Racing C.Dabidjan
11
Soa
11
18:30
AFAD Djekanou
11
ES Bafing
11
URUGUAY - SEGUNDA DIVISION
18:30
Racing C.Montevideo
32
Villa Espanola
32
NORWAY - ELITESERIEN
19:00
Hamarkameratene
32
Sarpsborg 08
22
19:00
Molde
00
FK Jerv
19:00
Stroemsgodset IF
30
Lillestrom
00
19:00
Sandefjord
22
Tromso
10
19:00
Bodoe/Glimt
20
Aalesunds
00
PERU - PRIMERA DIVISION
19:00
AD Cantolao
30
Asociacion Deportiva Tarma
10
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA SVEALAND
19:00
Kvarnsvedens IK
22
Kungsangens IF
01
CANADA - CANADIAN PREMIER LEAGUE
19:00
York United FC
13
Valour FC
00
LATVIA - VIRSLIGA
19:00
FK Spartaks Jurmala
02
FK Rigas Futbola Skola
01
TUNISIA - LIGUE 1
19:00
CS Sfaxien
22
US Monastir
20
19:00
Esperance Sportive de Tunis
21
US Ben Guerdane
01
19:00
Etoile Sahel
00
Africain
00
ARGENTINA - LIGA PROFESIONAL
19:00
San Lorenzo
11
Tigre
01
ICELAND - CUP
19:00
KA Akureyri
41
Fram Reykjavik
20
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
19:00
Makedonija Gjorce Petrov
11
KF Llapi
00
PORTUGAL - CAMPEONATO NACIONAL, KADIN
19:00
Ouriense
01
Benfica
01
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
19:00
GNK Dinamo Zagreb
30
Shkendija Tetovo
10
19:00
NK Koper
00
FK Vojvodina Novi Sad
00
19:15
Maritsa Plovdiv
03
FK Radnicki 1923 Kragujevac
00
CHILE - COPA CHILE
19:30
Antofagasta
21
Deportes Limache
10
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
19:30
FK Radnik Surdulica
14
FK Sutjeska Niksic
13
19:30
NK Celje
00
Borac
00
LATVIA - VIRSLIGA
20:00
Riga FC
02
Valmiera FC
01
BELARUS - VYSSHAYA LIGA
20:00
Arsenal Dzerzhinsk
32
Slavia Mozyr
21
LITHUANIA - A LYGA
20:00
FK Kauno Zalgiris
11
FK Banga Gargzdai
01
EGYPT - PREMIER LEAGUE
20:00
Misr Lel Makasa
02
Al Masry Club
02
GHANA - FA CUP
20:00
Hearts of Oak
21
Bechem United
21
ECUADOR - COPA ECUADOR
20:00
Imbabura Sporting Club
00
Guayaquil City
USA - USL W LEAGUE
20:00
Minnesota Aurora
41
St Louis Lions
41
MOROCCO - BOTOLA
20:00
Fus Fath Union Sportive Rabat
00
MC Oujda
00
20:00
Rapide Oued Zem
32
Berkane
02
COSTA RICA - PRIMERA DIVISION, CLAUSURA
20:00
CS Cartagines
00
Liga Deportiva Alajuelense
00
CAMEROON - ELITE ONE
20:00
Colombe FC
82
Fauve Azur de Yaounde
82
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
20:30
C.Olimpo
01
Sol de Mayo
01
BRAZIL - CARIOCA, SERIE A2
20:45
Friburguense AC RJ
01
Olaria RJ
00
NORWAY - ELITESERIEN
21:00
Valerenga
01
Odds BK
00
PERU - PRIMERA DIVISION
21:00
Carlos Stein
22
CS Cienciano
00
ARGENTINA - PRIMERA NACIONAL
21:00
C.Almagro
01
Riestra
01
21:00
Deportivo Madryn
20
Almirante Br
10
USA - USL LEAGUE TWO
21:00
Charlotte Independence 2
62
Wake FC
30
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
21:00
Atletico Cearense CE
00
Ypiranga RS
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
21:00
Globo RN
20
Afogados Ingazeira PE
20
21:00
Perolas Negras RJ
01
Nova Iguacu RJ
01
21:00
CN Marcilio Dias SC
20
EC Prospera SC
20
21:00
Azuriz PR
02
GE Juventus SC
02
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
21:00
Deportivo Camioneros
01
C.Circulo Deportivo
01
21:00
Ciudad de Bolivar
11
Sportivo Penarol San Juan
11
21:00
Sansinena SD
20
Huracan Las Heras
20
21:00
Gimnasia Y Esgrima
00
Gimnasia Y Tiro de Salta
00
CANADA - CANADIAN SOCCER LEAGUE
21:00
Region Shooters
23
Vorkuta
23
BRAZIL - U20 CAMPEONATO BRASILEIRO
21:00
EC Bahia BA
13
America MG
13
URUGUAY - PRIMERA DIVISION
21:00
Plaza Colonia
30
CS Cerrito
20
BRAZIL - GAUCHO, SERIE A2
21:00
Gremio Esportivo Gloria RS
00
Lajeadense RS
00
21:00
EC Pelotas RS
00
Passo Fundo
00
21:00
Santa Cruz RS
00
Bento Goncalves RS
00
IVORY COAST - LIGUE 1
21:00
ASEC Mimosas
20
Gagnoa
20
21:00
San Pedro
14
Sol FC
14
URUGUAY - SEGUNDA DIVISION
21:00
Atenas de San Carlos
00
Cerro
00
21:00
Rampla Juniors
12
Miramar Misiones
12
PERU - PRIMERA DIVISION
21:15
Universidad Cesar Vallejo
40
Em Deportivo Binacional
10
ARGENTINA - PRIMERA NACIONAL
21:30
Maipu
11
All Boys
10
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
21:30
Ipora GO
11
Anapolis GO
11
21:30
Brasiliense DF
21
Operario Varzea-Grandense MT
21
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
21:30
Boca Unidos
00
Sportivo Las Parejas
00
ARGENTINA - PRIMERA D METROPOLITANA
21:30
Defensores de Cambaceres
32
Deportivo Paraguayo
32
ARGENTINA - LIGA PROFESIONAL
21:30
Platense
00
Sarmiento
00
ARGENTINA - PRIMERA B
21:30
Argentino de Quilmes
12
Colegiales
02
21:30
Justo Jose de Urquiza
12
Deportivo Merlo
11
ARGENTINA - PRIMERA C
21:30
Excursionistas
21
Central Cordoba Rosario
10
21:30
Atlas
30
CS Italiano
00
21:30
Claypole
30
CDM Leandro N. Alem
10
21:30
Lujan
10
CSan Martin
10
21:30
Argentino de Merlo
21
Berazategui
21
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
22:00
Los Angeles
20
New York Red Bulls
00
ARGENTINA - PRIMERA NACIONAL
22:00
Agropecuario
12
Santamarina Tandil
00
22:00
Mitre SDE
01
San Martin de San Juan
01
22:00
Estudiantes RC
41
C.Villa Dalmine
11
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE A
22:00
Botafogo
01
Fluminense
00
22:00
Avai
22
Palmeiras
10
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
22:00
EC Sao Jose RS
21
Campinense PB
10
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
22:00
Fluminense EC PI
00
Tuna Luso PA
00
22:00
Retro PE
10
America RN
10
22:00
AS Arapiraquense AL
11
Lagarto SE
11
22:00
Acao Futebol MT
21
Ceilandia Esporte Clube DF
21
22:00
Oeste SP
00
Sao Bernardo FC
00
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
22:00
CS Estudiantes San Luis
40
Argentino Monte Maiz
40
22:00
Cipolletti
00
Juventud Unida Universitario San Luis
CHILE - COPA CHILE
22:00
Palestino
01
Cobreloa Calama
01
22:00
Santiago Wanderers
11
Curico Unido
11
BRAZIL - U20 CAMPEONATO BRASILEIRO
22:00
Santos SP
11
RB Bragantino SP
11
INTERNATIONAL - INT. FRIENDLY GAMES W
22:00
Canada
00
Republic of Korea
00
ARGENTINA - PRIMERA B
22:00
C.Atletico Los Andes
03
Villa San Carlos
02
USA - USL W LEAGUE
22:00
Miami AC
63
Caledonia SC
63
ICELAND - CUP
22:15
KF Aegir
10
Fylkir Reykjavik
00
22:15
FH Hafnarfjordur
61
IR Reykjavik
20
ARGENTINA - PRIMERA NACIONAL
22:30
Independiente Rivadavia
40
San Telmo
20
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
22:30
Juventud Antoniana
21
Crucero del Norte
21
EGYPT - EGYPT CUP
22:30
AL Ahly (Egy)
21
Pyramids FC
21
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
22:30
Akron City FC
22
Erie Commodores FC
10
MOROCCO - BOTOLA
22:30
Chabab Mohammedia
03
FAR Rabat
02
22:30
Maghreb Fes
20
Olympique C.of Khouribga
20
ICELAND - CUP
22:45
UMF Njardvik
01
KR Reykjavik
00
USA - USL LEAGUE TWO
23:00
Black Rock FC
20
AC Connecticut
10
23:00
San Francisco Glens SC
01
Southern California Seahorses
01
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
23:00
Ferroviario AC CE
02
Floresta EC CE
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
23:00
Moto Clube MA
11
Pacajus
11
PERU - SEGUNDA DIVISION
23:00
Cusco FC
32
Comerciantes Unidos
32
23:00
Sport Chavelines Juniors
11
Juan Aurich de Chiclayo
11
23:00
Deportivo Llacuabamba
21
Deportivo Coopsol
21
23:00
Pirata FC
11
Union Huaral
11
23:00
Alfonso Ugarte de Puno
21
Alianza Universidad de Huanuco
21
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
23:00
Northern Virginia United
11
Virginia Beach City FC
00
CANADA - CANADIAN SOCCER LEAGUE
23:00
Toronto Falcons
11
Serbian White Eagles
11
ECUADOR - COPA ECUADOR
23:00
Chacaritas
00
Cumbaya
INTERNATIONAL YOUTH - U20 CONCACAF CHAMPIONSHIP
23:00
Guatemala
11
Canada
00
JAMAICA - PREMIER LEAGUE
23:00
Cavaliers FC
01
Dunbeholden FC
01
PERU - PRIMERA DIVISION
23:30
Sport Huancayo
20
Universitario de Deportes
10
PARAGUAY - PRIMERA DIVISION, APERTURA
23:30
C.Olimpia
41
12 de Octubre de Itaugua
30
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
23:30
Villa Mitre de Bahia Blanca
31
Ferro Carril Oeste General Pico
31
PERU - SEGUNDA DIVISION
23:30
Chankas CYC
20
Santos Nasca
20
ARGENTINA - PRIMERA C
23:30
CSLaferrere
02
Real Pilar FC
00
ARGENTINA - PRIMERA NACIONAL
00:00
Tristan Suarez
40
Atletico de Rafaela
20
USA - USL LEAGUE TWO
00:00
Kalamazoo FC
41
AAnn Arbor
20
00:00
Oly Town FC
65
Ovf Alliance
43
00:00
Pdx FC
12
Ballard FC
11
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE A
00:00
Sao Paulo
00
Juventude
00
00:00
Ceara
11
AC Goianiense
01
00:00
Goias
10
Cuiaba
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
00:00
Volta Redonda RJ
03
AA Aparecidense GO
00
VENEZUELA - PRIMERA DIVISION
00:00
Deportivo La Guaira
00
Carabobo FC
USA - MLS NEXT PRO
00:00
Chicago Fire II
43
New England II
22
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
00:00
Pittsburgh Hotspurs
12
Buffalo
11
ARGENTINA - LIGA PROFESIONAL
00:00
Racing Club
50
Aldosivi
20
CHILE - COPA CHILE
00:00
Deportes Union La Calera
01
Santiago Morning
00
URUGUAY - PRIMERA DIVISION
00:00
Penarol Montevideo
01
Liverpool Montevideo
00
CHILE - COPA CHILE
00:30
Huachipato
30
Puerto Montt
20
00:30
Coquimbo Unido
21
Melipilla
11
USA - USL W LEAGUE
00:30
Northern Virginia FC
33
Eagle FC
33
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
01:00
Philadelphia
21
New York City
10
USA - USL LEAGUE ONE
01:00
Charlotte Independence
62
Forward
31
USA - USL LEAGUE TWO
01:00
Miami AC
21
Caledonia SC
10
01:00
Project 51O
21
Marin Legends
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
01:00
Paysandu PA
11
Brasil Pelotas
10
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
01:00
Rio Branco AC
00
Sao Raimundo EC RR
00
CANADA - CANADIAN SOCCER LEAGUE
01:00
Bgh City FC
00
Scarborough SC
MEXICO - LIGA DE EXPANSION MX, APERTURA
01:00
Tepatitlan FC
20
CDorados Sinaloa
00
USA - USL W LEAGUE
01:00
Westchester Flames
05
Morris Elite SC
05
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
01:00
Contra Costa FC
13
Academica SC
11
INTERNATIONAL YOUTH - U20 CONCACAF CHAMPIONSHIP
01:00
Haiti
12
Jamaica
01
JAMAICA - PREMIER LEAGUE
01:15
Harbour View FC
10
Waterhouse FC
10
PARAGUAY - PRIMERA DIVISION, APERTURA
01:45
Nacional Asuncion
01
C.Guarani Asuncion
00
PERU - PRIMERA DIVISION
02:00
Alianza Lima
20
Ayacucho FC
00
USA - USL LEAGUE TWO
02:00
Hudson Valley Hammers
34
Cedar Stars Rush
22
CANADA - CANADIAN PREMIER LEAGUE
02:00
Cavalry FC
31
Edmonton
21
USA - NISA
02:00
California United Strikers FC
50
Los Angeles Force
30
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
02:00
Naples United
60
Magia FC
20
02:00
Osa Seattle FC
00
Las Vegas Legends
ECUADOR - COPA ECUADOR
02:00
El Nacional
00
Barcelona SC
VENEZUELA - PRIMERA DIVISION
02:15
Academia Puerto Cabello
00
Zamora FC
ARGENTINA - PRIMERA NACIONAL
02:30
SM Tucuman
10
Guillermo Brown
00
USA - USL LEAGUE TWO
02:30
East Atlanta FC
13
South Georgia Tormenta 2
00